تبلیغات

ریاض به دنبال ایجاد تنش در منطقه است

علی بختیار درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص احتمال پایان فعالیت شورای همکاری خلیج فارس به دلیل ناراحتی اعضای این شورا از تصمیمات مشترک امارات و عربستان سعودی با آمریکا، اظهار داشت: شورای همکاری خلیج فارس اکنون در شرایطی قرار دارد که اعضای آن حرفی برای گفتن ندارند و عربستان به طور کامل مدیریت این شورا را بر عهده گرفته و آن‌ها را به هر سمت و سویی سوق می‌دهد و کشورهای حاشیه خلیج فارس از این سیاست ها سودی نمی‌برند.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی بیان کرد: منافع کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در شرایطی تامین می‌شود که منطقه در آرامش باشد و شاهد جنگ نباشیم.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز از مبارزه با تروریسم سود می‌برند، افزود: جمهوری اسلامی ایران محور مبارزه با تروریسم در منطقه بود و اگر ایران با تروریسم مبارزه نمی کرد وضعیت خاورمیانه غیرقابل تحمل بود.

بختیار با بیان اینکه عربستان سعودی به اختلاف افکنی و ایجاد تنش دامن می‌زند، متذکر شد: حکام سعودی به دنبال تنش آفرینی در منطقه هستند و امیدواریم اعضای شورای همکاری خلیج فارس با همگرایی بیشتری مسائل حوزه خلیج فارس را حل کنند زیرا یکی از مناطقی است که از اهمیت استراتژیکی برخوردار است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خلیج فارس به لحاظ اقتصادی و منابعی که دارد می تواند باعث شکوفایی کشورها شود و اقتصاد آن ها را رونق ببخشد، گفت: امیدواریم با همگرایی بیشتر کشورهای منطقه شاهد آرامش پایدار در منطقه باشیم.

لازم به ذکر است یکی از مقامات عمانی اخیرا اعلام کرده به دلیل ناراحتی اعضای شورای همکاری خلیج فارس از تصمیمات مشترک امارات و عربستان سعودی با آمریکا احتمال پایان فعالیت شورای همکاری خلیج فارس وجود دارد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار