تبلیغات

برگزاری «کلوپ ۲۹»

«کلوپ 29» با کیوریتوری الهام پوریامهر پلتفرمی موقت است که به بازنگری فضاهای نمایشگاهی می‌پردازد. بخش اول این پروژهی پژوهش محور با همکاری هنرمندان ایرانی و کانادایی اجرا می شود و شرایط متفاوتی را به منظور تجربه بینندگان و مشارکت کنندگان در فضای نمایشگاهی فراهم می کند. پروژه، شامل چیدمان و برنامه های پرفورماتیو و گفتمانی است.

هنرمندان حاضر عبارتند از کلی لایکن، دریا آکای، وداد فامورزاده، سهراب‌ کاشانی، ناتالی پرشویتس و رضا حائری.

«کلوپ 29» روایت ها و آرشیو جمع آوری شده درباره «باشگاه رشت 29» را بازخوانی می کند. این فضای هنری را که  کامران دیبا (معمار)، پرویز تناولی (مجسمه ساز) و رکسانا صبا (موسیقیدان) در سال های 1349- 1346 در تهران برپا کردند، را می توان اولین فضای غیرانتفاعی هنری در ایران نامید. ایده اولیه این فضا فراهم کردن پاتوقی برای دورهم جمع شدن، خوردن و آشامیدن، مطالعه و تبادل دیدگاههای فرهنگی و هنری هنرمندان رشته های مختلف بوده است. این فضای منحصر به فرد دارای نمایشگاه دائمی و برنامههایی چون شب شعر، بازی، نوازندگی، اجرای تئاتر و استودیو هنرمندان بوده است. اولین حراج آثار هنر ایران در این باشگاه برگزار شده است.

پروژه «کلوپ 29» شامل چیدمان و برنامه های پرفورماتیو چون: «تقریب، رشت 29»، «تاریخ باشگاه رشت 29»، «سخنرانی پشت پرده»، «بچه ادیسه»، «دروازه»، «میان پرده هایی به یاد زاون هاکوپیان»، «انگشت و غذا و گلها»، «کارگاه وزنه برداری با سوپر سهراب»، «مصاحبه خوانی»، «ویدئو های بی صدا»، «گذر و درنگ: ملاقاتی دوباره با معماری ایران»، «شعرخوانی»، «خواندن مجله های دهه 40 شمسی» و «کارگاه آموزشی» است.

«کلوپ 29» در تهران با حمایت اصلی «گالری ای.جی» و حمایت ها و همکاری های «موسسه غیرانتفاعی کاف»، «to elaborate; «discenter for curatorial projects  (کانادا)، «BC Arts Council» (کانادا) و «Canada council for the Arts» (کانادا) تحقق یافته است.

برنامه ها: (زمان اجرای برنامه ها از ساعت 6:00 تا 7:30 بعد از ظهر است)

برنامه شماره 1 (3 خرداد و 10 خرداد 1397)

«بچه ادیسه»، «تاریخ رشت 29»، «تقریب، رشت 29»، «مصاحبه خوانی» و «انگشت و غذا و گلها»

برنامه شماره 2 (4 خرداد و 17 خرداد 1397)

«بچه ادیسه»، «سخنرانی پشت پرده»، «خواندن مجله های دهه 40 شمسی»، «کارگاه آموزشی» و «انگشت و غذا و گلها»

برنامه شماره 3 (11 خرداد و 24 خرداد 1397)

«کارگاه وزنه برداری با سوپر سهراب»، «شعرخوانی»، «ویدئو های بی صدا»، «میان پرده هایی به یاد زاون هاکوپیان» و «انگشت و غذا و گلها»

برنامه شماره 4

«گذر و درنگ: ملاقاتی دوباره با معماری ایران» شامل ویدئو، مستندات و سخنرانی هایی از «فریار جواهریان» (چهارشنبه 9 خرداد)، «ایرج کلانتری» (چهارشنبه 23 خرداد) و «محمدرضا حائری» (چهارشنبه 30 خرداد) است. گفتگو با هنرمندان و کیوریتور: شنبه 12 خرداد 1397، ساعت 6:00 بعد از ظهر، ساختمان جدید گالری ای.جی

با توجه به محدودیت تعداد افراد در برنامه ها، لطفا برای ثبت نام در هر برنامه با شماره تلفن 26851748 گالری ای.جی تماس بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر به وب‌سایت‌های زیر مراجعه کنید:

www.aggalerie.com

www.ka-af.org

www.club29.com

ساعات بازديد معمولی: ۱۲:۰۰ – ۲۰:۰۰

ساعات اجرای پرفورمنس ها: ۱۸:۰۰ ـ ۱۹:۳۰

برای شرکت در برنامه ها لطفا یک هفته قبل از افتتاحیه با گالری ای.جی تماس حاصل نمایید. لطفا تا قبل از ۲ خرداد ماه ثبت نام نمایید.

ساختمان جدید گالری ای.‌جی: تهران، خیابان کریمخان،

خیابان عضدی جنوبی، پلاک ، (ت) ۱۷۴۸ ۲۶۸۵ ۲۱ ۹۸+

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار