تبلیغات

جامعه بین المللی مصوبه به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را بعنوان «دولت» باطل کند

جامعه بین المللی مصوبه به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را بعنوان «دولت» باطل کندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، عدنان اوکسوز، نویسنده روزنامه ملی گازته ترکیه مقاله‌ای با عنوان «مصوبه به رسمیت شناختن اسرائیل به عنوان دولت باطل شود»، منتشر کرد.

اوکسوز نوشت، پروفسور دکتر عزت اوزگنج کارشناس عالی حقوق کیفری ترکیه اعلام کرد مسئله خاورمیانه، مسئله اعلان قدس به عنوان پایتخت اسرائیل نیست. مسئله اصلی ناشی از این است که دولتی نامشروع به نام «اسرائیل» به رسمیت شناخته شده است. اسرائیل «دولت راهزنی» است که مرز‌های بین المللی آن تعیین نشده و بر اساس اشغال و توسعه طلبی سرزمین‌ها تاسیس شده است. به عبارت صحیح‌تر اسرائیل، پاسگاه خط مقدم آمریکا در منطقه خاورمیانه است.

وی افزود، اسرائیل علیرغم آنکه به عنوان «دولت» به رسمیت شناخته شده است و عضو سازمان ملل متحد و سازمان‌های بین المللی دیگری است، اما مشروعیت ندارد. اسرائیل علیرغم اینکه از سوی کشور‌ها با جمعیت مسلمان نظیر ترکیه به عنوان «دولت» به رسمیت شناخته شده است، باید به عنوان منبع مشکل زا بر اساس اصول حقوق بین المللی حل شود. از نظر حقوق بین المللی درباره حل مسئله اسرائیل راه‌های چاره مختلفی وجود دارد. یکی از این راه چاره؛ ابطال مصوبه به رسمیت شناختن اسرائیل به عنوان «دولت» است.

پروفسور عزت اوزگنج تاکید کرد در شرایطی که سازماندهی راهزنان اشغالگر اراضی مردم فلسطین به عنوان «دولت اسرائیل» به رسمیت شناخته شده است، مناقشه بر سر تعیین محل پایتخت آن مربوط به حقوق داخلی خود است. در نظام حقوق بین المللی اصل و مفهومی به نام تعیین مکان پایتخت وجود ندارد. این ادعا که قدس شرقی پایتخت فلسطین است و یا باید پایتخت فلسطین شود، به معنی پذیرش ادعای قدس غربی به عنوان پایتخت اسرائیل و ادامه به رسمیت شناختن موجودیت «دولت» راهزانان است.

انتهای پیام/

مقاله روزنامه ترکیه‌ای درباره به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار