تبلیغات

قضاوت های مهم داور جنجالی دیدار ایران و مراکش +عکس

با اعلام فیفا «جونیت چاکر» (Cüneyt Çakır) از ترکیه به عنوان داور بازی ایران و مراکش انتخاب شد.

این داور سرشناس ترک یکی از معروف ترین داوران اروپایی حاضر در جام جهانی است که دیدارهای مهمی را پیش از این قضاوت کرده است.

در رده ملی از مهمترین قضاوت های وی می توان به دیدار رفت پلی آف جام جهانی ۲۰۱۸ در اروپا بین تیم های سوئد و ایتالیا اشاره کرد. دیداری که با برتری ۱-۰ سوئد پایان یافت و با توجه به تساوی بدون گل دو تیم در دیدار برگشت منجر به حذف ایتالیا و نرسیدن این تیم به جام جهانی ۲۰۱۸ شد.

فوتبال ایران و مراکش ساعت پخش بازیهای جام جهانی داوران جام جهانی 2018 روسیه تاریخ بازیهای ایران در جام جهانی بیوگرافی جونیت چاکر برنامه بازیهای جام جهانی 2018 ایران در جام جهانی 2018 اخبار جام جهانی 2018جونیت چاکر دیدار نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ بین آرژانتین و هلند را قضاوت کرده است

آخرین دیداری که در رده ملی قضاوت کرده به دیدار دوستانه آلمان و فرانسه در آذرماه سال گذشته بر می گردد که با تساوی ۲-۲ پایان یافت.

چاکر در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ یک بازی حساس دیگر را نیز قضاوت کرد؛ دیدار پرتغال و سوئیس در آخرین هفته مرحله گروهی که با برتری ۲-۰ پرتغال و صعود مستقیم یاران رونالدو همراه بود و سوئیس هم به پلی آف رفت.

فوتبال ایران و مراکش ساعت پخش بازیهای جام جهانی داوران جام جهانی 2018 روسیه تاریخ بازیهای ایران در جام جهانی بیوگرافی جونیت چاکر برنامه بازیهای جام جهانی 2018 ایران در جام جهانی 2018 اخبار جام جهانی 2018

این داور سرشناس ترک در یورو ۲۰۱۶ هم ۳ بازی را قضاوت کرد؛ پرتغال ۱-۱ ایسلند، بلژیک ۳-۰ ایرلند و ایتالیا ۲–۰ اسپانیا که در مرحله یک هشتم نهایی انجام شد و مهمترین دیدار وی در این جام بود.

چاکر دو دیدار حساس نیمه نهایی یورو ۲۰۱۲ و جام جهانی ۲۰۱۴ را هم قضاوت کرده و این اهمیت این داور برای یوفا و فیفا را مشخص می کند. در نیمه نهایی یورو ۲۰۱۲ دیدار حساس پرتغال و اسپانیا را قضاوت کرد که با تساوی بدون گل در ۱۲۰ دقیقه و برتری ۴-۲ اسپانیا در ضربات پنالتی همراه بود. در نیمه نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ نیز چاکر داور دیدار آرژانتین و هلند بود که این دیدار هم دقیقا با تساوی بدون گل و برتری ۴-۲ آرژانتین در ضربات پنالتی همراه بود.

فوتبال ایران و مراکش ساعت پخش بازیهای جام جهانی داوران جام جهانی 2018 روسیه تاریخ بازیهای ایران در جام جهانی بیوگرافی جونیت چاکر برنامه بازیهای جام جهانی 2018 ایران در جام جهانی 2018 اخبار جام جهانی 2018چاکر بارها برای پرتغال سوت زده است

چاکر در جام جهانی قبلی غیر از دیدار هلند و آرژانتین دو دیدار هم در مرحله گروهی قضاوت کرد؛ برزیل و مکزیک و الجزایر و روسیه.

در رده باشگاهی هم چاکر قضاوت های حساسی داشته است که ۳ دیدار حساس این فصل لیگ قهرمانان اروپا را هم شامل می شود؛

دیدار رفت چلسی و بارسلونا در یک هشتم نهایی که با تساوی ۱-۱ به پایان رسید.

دیدار رفت یوونتوس و رئال مادرید در یک چهارم نهایی که با برتری ۳-۰ رئال تمام شد.

دیدار جنجالی رئال مادرید و بایرن مونیخ در دور برگشت نیمه نهایی که به تساوی ۲-۲ انجامید و رئال در مجموع ۴-۳ برنده شد و به فینال راه یافت. این دیدار انتقادات زیادی را برای این داور ترک به همراه داشت.

فوتبال ایران و مراکش ساعت پخش بازیهای جام جهانی داوران جام جهانی 2018 روسیه تاریخ بازیهای ایران در جام جهانی بیوگرافی جونیت چاکر برنامه بازیهای جام جهانی 2018 ایران در جام جهانی 2018 اخبار جام جهانی 2018چاکر در دیدار برگشت رئال مادرید و بایرن مونیخ در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار