تبلیغات

چیپست های موبایل پایین رده به زودی از دور خارج می شوند

مدتیست که بازار چیپست های پایین رده موبایل، روند نزولی را در پیش گرفته و شرکت های سازنده گوشی ترجیح می دهند بیشتر روی محصولات گران قیمت تمرکز کند تا حاشیه سود بیشتری را به دست آورند. به همین دلیل به نظر می رسد آینده روشنی در انتظار پردازنده های سطح پایین نباشد.

بنا به گزارش جدید دیجی تایمز به خاطر تغییر وضعیت تقاضای بازار، شرکت هایی نظیر کوالکام و مدیاتک توجه خود را به چیپ های قدرتمند مجهز به هوش مصنوعی معطوف کرده اند تا سازندگان بیشتری را به سوی خود بکشانند و نهایتاً قیمت بالای قطعات را توجیه کنند.

علاوه بر این، کوالکام تلاش می کند تا فاصله بین موبایل های پرچمدار و میان رده را تا جای ممکن کاهش دهد. چیپست اسنپدراگون 710 جدیدترین ابزار آنها برای رسیدن به هدف است. مدیاتک هم که از بازار چیپست های پرچمدار قطع امید کرده و پرچم را به دست سامسونگ و کوالکام سپرده، تلاش می کند با ارائه چیپست های قدرتمند میان رده، این بخش از بازار را در اختیار بگیرد. تحلیلگران می گویند مدیاتک در بازه سه ماهه دوم سال جاری میلادی آمار فروش قابل توجهی داشته است.

البته بی توجهی به پردازنده های سطح پایه به معنای حذف موبایل های اقتصادی از بازار نیست، بلکه نشان می دهد سطح انتظارات پایه از موبایل ها افزایش یافته و کاربران به قدرت پردازش بیشتری نیاز دارند. مثلاً سری اسنپدراگون 200 که برای گوشی های مبتنی بر اندروید گو عرضه شده بود، به زودی جای خودش را به اسنپدراگون 429 و 439 خواهد داد.

در مجموع به جز کاهش توجه به بازار موبایل های پایه و اقتصادی، به نظر می رسد استراتژی اصلی شرکت ها و حرکت به سمت محصولات پریمیوم همچنان ادامه یابد. کمپانی های سازنده قطعات سخت افزاری هم باید خودشان را با این حرکت هماهنگ کنند. البته همچنان انتظار می رود در برخی کشورها که اقتصاد ضعیفی دارند و قدرت خرید مردمشان کاهش یافته، به اجبار شاهد استقبال بالا از گوشی های پایین رده باشیم.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار