تبلیغات

شنیده‎ام معاونت قوانین مجلس،لایحه FATF دولت را تغییر داده

شنیده‎ام معاونت قوانین مجلس،لایحه FATF دولت را تغییر داده

چندی پیش بعد از آن که لایحه مشهور به FATF به‌تصویب مجلس رسید، بهرام پارسایی، سخنگوی فراکسیون امید با انتشار تصویری از متن لایحه‎ای که از سوی دولت به مجلس فرستاده شده و متنی که در مجلس چاپ شده ‎است، نوشت: «لایحه دولت تا ماشین‎نویسی شود و به دست نمایندگان برسد، در معاونت مربوطه در مجلس، این‌گونه دستکاری شده و کشور ماه‎ها است معطل ایرادات شورای نگهبان به همین کلمات است. چه کسانی و چرا در تصویب این لوایح چهارگانه سنگ‎اندازی عامدانه می‎کنند؟ این‌قدر تغییر و جابه‌جایی هدفمند دو کلمه برای چیست؟» 

بر اساس تصاویری که پارسایی در صفحه توییتر خود منتشر کرده بود، کلمه «درخواست شونده» در متنی که از سوی دولت به مجلس فرستاده شده است، با کلمه «درخواست کننده» جابه‎جا شده است. مطابق ادعای این نماینده مجلس، ایرادات شورای نگهبان به همین تغییراتی است که از سوی معاونت قوانین مجلس اعمال شده‎ است.

حالا محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره آنچه پارسایی در توییتر خود منتشر کرده‎ است، می‎گوید که معاونت قوانین، مسئولیت اعلام نظر درباره لوایح را دارد.

این نماینده مجلس همچنین می‌افزاید: من هم شنیده‎ام که تغییراتی از سوی معاونت قوانین اعمال شده است .

صادقی همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا این ادعا از سوی نمایندگان مجلس و هیأت رئیسه مجلس بررسی شده است؟ تصریح می‎کند: نه! این مسئله پیگیری نشده ‎است، اما باید بررسی شود.

قانون مبارزه با پولشویی سال 86 در مجلس تصویب شده و به تأیید شورای نگهبان رسیده بود. دولت روحانی اصلاحیه این قانون را به توصیه گروه ویژه اقدام مالی مبارزه با پولشویی (FATF) به مجلس ارائه کرد که پس از بحث‌های فراوان، اردیبهشت‌ماه سال جاری تصویب و به شورای نگهبان ارسال شد که این شورا ایراداتی را به آن وارد دانسته است.  

29215

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار