تبلیغات

اتمام مهلت کارت‌خوانی برای 15 صنف/ پزشکان همچنان مهلت می گیرند!

 رئیس سازمان مالیاتی اعلام کرد که تاکنون تنها 43 درصد پزشکان اقدام به نصب کارت خوان و اتصال آن به سامانه مالیاتی کرده اند. پارسا درباره پزشکانی که از این قانون تمکین نکنند به اعمال مجازات های مواد 274 تا 277 قانون مالیات های مستقیم برای آن ها اشاره کرد. به گفته وی 57 درصد باقی مانده پزشکان تا تاریخ 30 بهمن امسال مهلت دارند تا در سامانه پایانه فروشگاهی ثبت نام کنند. گفتنی است پزشکان تا 23 مرداد امسال برای این منظور مهلت داشتند که به دلیل همکاری نکردن این صنف (مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دام پزشکی) و رایزنی های صنفی متعدد، این مهلت چند بار تمدید شد. به تازگی نیز در جلسه ای بین نظام پزشکی و سازمان مالیاتی، این فرصت مجدد یک ماه تمدید شد. با وجود این تمدیدها، ثبت نام این قشر پردرآمد هنوز به 50 درصد هم نرسیده است! این در حالی است که فراخوان برای ثبت نام دیگر اصناف و مشاغل در سامانه پایانه فروشگاهی بسیار دیرتر از پزشکان و در شهریور امسال انجام شد و دیروز هم به پایان رسید. تاکنون خبری درباره تمدید این مهلت منتشر نشده است. موضوعی که نشان می دهد پزشکان قدرت لابی و چانه زنی بالایی دارند.

طبق اعلام علیزاده، معاون سازمان امور مالیاتی، وکلا، مشاوران حقوقی و مشاوران خانواده، دفاتر اسناد رسمی، مشاوران املاک، مراکز اقامتی از قبیل هتل ها، هتل آپارتمان‌ها، مهمان پذیرها، مهمان سراها، مهمان خانه‌ها، مسافرخانه‌ها، باغ ویلاها، اقامتگاه‌های بین راهی و متل‌ها، نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های وسایط نقلیه موتوری(به استثنای ماشین‌آلات راه سازی، ساختمانی و کشاورزی) و آرایشگاه‌های مردانه و زنانه از جمله اصنافی هستند که بعد از پزشکان و مشاغل پزشکی، مشمول قانون نصب اجباری کارت خوان شدند. مهلت این گروه ها برای ثبت نام دیروز تمام شد.

2323

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار