تبلیغات

وضعیت بازار میوه تره بار در زمستان ۹۸ / پیاز ارزان می‌شود

وضعیت بازار میوه تره بار در زمستان ۹۸ / پیاز ارزان می‌شودبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، اسدالله کارگر رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی اظهار کرد: وضعیت بازار میوه به دلیل فراوانی مناسب است و مشکلی از لحاظ تامین میوه وجود ندارد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی درباره قیمت گوجه افزود: قیمت گوجه فرنگی به ثبات رسیده و هر کیلوگرم گوجه فرنگی انباری با قیمت ۴ هزار تومان و گوجه فرنگی بوته رس با قیمت ۷ هزار تومان در میادین عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم پیاز قرمز در حال حاضر ۷ هزار تومان است گفت: به دلیل شرایط آب و هوایی که در استان سیستان و بلوچستان به وجود آمد برداشت پیاز در این مناطق با مشکل مواجه و موجب افزایش قیمت شده است.

کارگر ادامه داد: پیاز‌هایی که در بازار عرضه می‌شود همه برداشت گذشته و انباری هستند و با برداشت پیاز جدید و عرضه آن به بازار قیمت کاهش می‌یابد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی درباره قیمت گوجه تصریح کرد: هر کیلوگرم سیب لبنانی زرد با قیمت ۸ هزار تومان، کیوی ۱۰ هزار تومان، موز ۱۳ هزار تومان، لیموشیرین ۵ هزار و ۵۰۰ تومان و هر کیلوگرم خیار رسمی با قیمت ۶ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: هرکیلوگرم پرتقال تامسون شمال ۵ هزار تومان، پرتقال رسمی جنوب ۶ هزار تومان، انار دماوند ۱۲ هزار تومان و گریپ فروت تو سرخ ۴ هزار تومان عرضه می‌شود.

وی درباره قیمت صیفی جات نیز گفت: هر کیلوگرم فلفل دلمه سبز با قیمت ۴ هزار و ۵۰۰ تومان، سیب زمینی با قیمت ۳ هزار و ۷۰۰ تومان و کاهو رسمی با قیمت ۳ هزار تومان عرضه می‌شود.

کارگر تاکید کرد: قیمت‌های اعلام شده نرخ‌های عمده فروشی در میدان مرکزی میوه و تره بار تهران است و فروشندگان واحد‌های صنفی با سود ۳۵ درصدی می‌توانند این محصولات را عرضه کنند.

منبع: میزان

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار