تبلیغات

جلوگیری از خودروهای غیر بومی به استان اصفهان

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،حجت الله غلامی سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و کنترل کرونادراصفهان با بیان اینکه تصمیم برای تعطیلی آرامستان‌ها تا ۵ فروردین گرفته شده بود، اظهار کرد: بر اساس تصمیم جدید ستاد استانی، این تعطیلی تا ۱۵ فروردین ادامه خواهد داشت.

او با اشاره به اقدام‌های خاص در تفرجگاه‌ها و پارک‌های سطح استان در جهت خلوت کردن آن‌ها گفت: بر اساس جلسه امروز مقرر شد چراغ‌های این مکان‌های تفریحی تا ساعت ۲۴ خاموش باشد و بعد از ساعت ۲۴ به دلیل حفظ امنیت، ۵۰ درصد چراغ‌ها روشن خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با اشاره به کنترل تردد‌ها و غربالگری در ۱۴ ورودی اصلی و ۷۰ ورودی فرعی استان اصفهان، افزود: از این پس تردد‌ها در این ورودی‌ها تشدید شده و از ورود افراد و خودرو‌های غیر بومی به استان جلوگیری خواهد شد.

او با بیان اینکه محور شمال استان جهت کنترل تردد‌ها به ارتش واگذار شده است، گفت: تاکنون حجم سفر‌ها ۸۲ درصد کاهش داشته است که امیدواریم با این تشدید تردد‌ها در محور‌های ورودی و خروجی استان، از حجم سفر‌ها بکاهد.

سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و کنترل کرونا با اعلام تعطیلی کلیه صنوف به غیر از اصنافی که نیاز‌های ضروری مردم را تامین می‌کنند، تصریح کرد: قطعاً در این خصوص با متخلفان برخورد خواهد شد.

او با اشاره به تدوین بسته اقتصادی برای حمایت از اصناف در ستاد استانی و ارائه به ستاد ملی پیشگیری و کنترل کرونا خاطر نشان کرد: ستاد‌های استانی در این خصوص پیشنهاد‌های داشته اند، اما مرجع اصلی تصمیم‌گیر در این این مورد، ستاد ملی خواهد بود.

غلامی با اشاره به تعطیلی ادارات غیر خدماتی در سطح استان گفت: از این پس ادارات با حداقل نیرو و در شرایط خاص فعالیت خواهند داشت.

سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و کنترل کرونادراصفهان با اشاره به عملیات سراسری بیولوژیک سپاه گفت: این مانور در استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری و یزد بر عهده قرارگاه سید الشهدا است که از شنبه آغاز شده و غربالگری و ضدعفونی سطح شهر‌ها و استان‌ها را انجام خواهند داد، همچنین به صورت جدی در سطح شهر حاضر خواهند بود.

او با اشاره به آمار غربالگری در سطح استان تا روز ۵ فروردین‌ماه گفت: تعداد خدمات گیرندگان سیصد و پنجاه و پنج هزار و ۵۶۶۹ نفر و بدون علائم یازده هزار و ۳۱ نفر با علائم مشکوک (تب‌دار) شناسایی شدند که یا به قرنطینه خانگی فرستاده شده‌اند یا به مراکز درمانی معرفی شده‌اند.

انتهای پیام/م

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار