تبلیغات

تجربه خانه به دوشی داشته‌ام/ شناخت نسبی به تمام تیم‌های بزرگ فوتبال دنیا دارم/ این روز‌ها اینترنتی نوه‌ها را می‌بینم

کمالوندی در گفت‌وگوی عیدانه با باشگاه خبرنگاران:

مصاحبه عیدانهبه گزارش خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، تعطیلات نوروز امسال با سال‌های گذشته متفاوت است و مردم برعکس هر سال برای حفظ سلامتی خود و خانواده بهتر است در خانه بمانند تا از گسترش ویروس منحوس کرونا جلوگیری کنند، ما هم در باشگاه خبرنگاران جوان گفت‌وگو‌های عیدانه‌ای را با برخی مسئولان در نظر گرفته ایم تا کمی از حال و هوای این روز‌های کرونایی فاصله بگیریم.

این بخشی از گفت‌وگوی عیدانه باشگاه خبرنگاران جوان با بهروز کمالوندی معاون حقوقی و بین الملل و سخنگوی سازمان انرژی اتمی است که در ادامه مشروح آن را می‌خوانید:

باشگاه خبرنگاران جوان:  با همسرتون چطور آشنا شدید و کی ازدواج کردید؟

کمالوندی: من در ۱۹ بهمن سال ۵۸ ازدواج کردم ، چهار فرزند و چهار نوه هم دارم.

باشگاه خبرنگاران جوان:  مهریه همسر شما چقدر بوده؟

کمالوندی: خانم شاید راضی نباشد، ولی مبلغ زیادی نبوده است.

باشگاه خبرنگاران جوان: به خانواده خود امسال چه عیدی می‌دهید؟

کمالوندی: معمولا مقداری نقدی پرداخت می‌کردیم، مبلغی حدود ۱۰۰ هزار تومن.

باشگاه خبرنگاران جوان: با توجه به شیوع کرونا و قرنطینه شدن عید امسال را در خانه چطور می‌گذرانید؟

کمالوندی:مجبوریم از طریق واتس آپ بچه‌ها و نوه‌ها را ببینیم. چراکه تقریبا همه ایزوله هستیم. به خصوص با توجه به صحبت‌های رهبر که تاکید کردند باید از رفتن به سفر‌های غیر ضروری خود داری شود٬ دیدار ها را از این طریق انجام می دهیم.

باشگاه خبرنگاران جوان:
در چه رشته‌ای و در کدام دانشگاه درس خواندید؟

کمالوندی: در دانشگاه تهران٬ رشته علوم سیاسی خواندم.

باشگاه خبرنگاران جوان: قبل از اینکه وارد عرصه سیاست شوید، به چه حرفه ای مشغول بودید و چطور وارد این عرصه شدید؟

کمالوندی: در سال‌های ۱۳۵۳ و ۱۳۵۴ وقتی دانشجو بودم در یک شرکت خصوصی کار می‌کردم. بعد از انقلاب و فارغ التحصیلی در آموزش و پرورش مشغول بودم؛ بعدها در سال ۱۳۶ وارد وزارت امور خارجه شدم و ماموریت‌های خارجی من شروع شد. مدت زیادی کار‌های دیپلمایتک انجام می‌دادم. پس از آن هم برای مدت طولانی کولی مدرن(باخنده) و خانه به دوش بودیم.

باشگاه خبرنگاران جوان: آخرین کتابی که خوندید چی بوده و چه کتابی را معرفی می‌کنید؟

کمالوندی:
من بیشتر در حوزه  هسته‌ای مطالعه دارم و بعضا کتب ادبی و تفاسیر قرآنی را مطالعه می‌کنم. ولی عمده وقت من به خواندن مقالات مرتبط با هسته‌ای می‌گذرد.

باشگاه خبرنگاران جوان: چه آرزویی برای مردم در سال ۱۳۹۹ دارید؟

کمالوندی: در درجه اول با توجه به شیوع ویروس٬ سلامت همه مردم را در سال جدید می خواهم، البته این ویروس چیز‌هایی را که فراموش کرده بودیم دوباره به یاد ما آورد٬ مثل اینکه چطور زندگی تمام مردم در کره خاکی به هم گره خورده است.

باشگاه خبرنگاران جوان: بهترین فیلمی که در سال ۹۸ دیدید چه بوده؟

کمالوندی: چند روز پیش فیلمی به نام هم گناه را تماشا کردم البته اهل فیلم دیدن نیستم و با وجود اینکه فوتبالیست خوبی نبودم بیشتر فوتبال تماشا می‌کنم و شناخت نسبی نسبت به تمام تیم‌های بزرگ دنیا دارم.

باشگاه خبرنگاران جوان: بهترین و بدترین خاطره‌ای که در سال گذشته داشتید چه بود؟

کمالوندی: امسال متاسفانه خاطرات بد زیاد بود. به خصوص شهادت سردار سلیمانی که قلب همه مارا رنجاند و هیچ وقت فراموش نمی‌شود. از اتفاقات خبر خوب هم دیدن انسجام ملت بود. اینکه در تشییع تاریخی پیکر حاج قاسم که برگزاری آن مردمی بود شاهد حضورگسترده تشییع کنندگان بودیم به طوری که شاید تا سالیان سال شاهد برگزاری چنین مراسمی در کشور نباشیم، هیچ کس مجبور به شرکت در آن مراسم نبود اما او صاحب قلب های مردم بود.

باشگاه خبرنگاران جوان: لطفا نظرتان را درباره چند کلمه باشگاه خبرنگاران جوان٬ دکتر صالحی٬ ایران٬ کرونا و شهید سلیمانی بگید.

کمالوندی: باشگاه خبرنگاران جوان، چیزی که من آرزو داشتم (تشکیل آن را) قبل از انقلاب ببینم. در رابطه با دکتر صالحی هم او شخصیتی بی نظیر است و باید زمان بگذرد تا مانند شان را پیدا کنیم.  در مورد ایران هم باید بگویم که امید مردم دنیا و پایگاه عدالت است.

از نظر من کرونا فرصتی برای شناختن خودمان در عید است و تمام دنیا برای مبارزه کردن با آن در یک جبهه جمع شده اند. در رابطه با شهید سلیمانی هم کسی است که قلب‌ها رو فتح کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان: در سال جدید در حوزه کاری خود بهترین خبری که می توانید به مردم بدهید٬ چیست؟

کمالوندی: خوشبختانه تحقیق و توسعه در حوزه غنی سازی رشد می‌کند و از نظر نیروگاهی هم دو نیروگاه جدید  تاسیس خواهیم کرد. باوجود تمام مشکلاتی که پروژه ها‌ی بزرگ با آن درگیر هستند،  تا این لحظه همه چیز مطابق برنامه پیش رفته است.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار