تبلیغات

آمریکا حضور تروریست‌ها در منطقه را تسهیل می‌کند

پاک آئین در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

خروج امریکامحسن پاک آئین  سفیر اسبق کشورمان در آذربایجان گفت‌وگو با خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به خروج  نیروهای آمریکا از عراق و منطقه غرب آسیا اظهار کرد: هدفی که آمریکا از حضور در عراق اعلام کرده٬ مقابله با تروریسم و‌داعش بوده؛ ولی با توجه به شواهد، واشنگتن همواره پشتیبان داعش و تجهیز کننده‌ی نیرو‌های اصلی گروهک‌ها ی تروریستی بوده است.

او ادامه داد: از زمان حمله داعش به عراق، حضور نیرو‌های آمریکایی در این کشور بستری برای فعالیت‌های بیشتر  این گروه تروریستی  ایجاد کرد تا جایی داعش توانست تا سطح بالایی به جنایت ها‌ی خود ادامه دهد، قطعا این حجم از جنایت و تخریب از طرف یک گروهک تروریستی بدون حمایت آمریکا میسر نبود.

او  با اشاره به کمک ایران برای نابودی داعش، تصریح کرد: البته نباید از کمک‌های مشورتی و مستشاری ایران به خصوص رهنمود‌های سردار بزرگ ایران قاسم سلیمانی  و تلاش نیرو‌های حشد الشعبی برای نابودی داعش غافل ماند.

 پاک آئین بیان کرد: درحال حاضر موضوعی به اسم داعش و تروریست در ایران وجود ندارد که آمریکایی ها بخواهند با تکیه براین موضوع در منطقه حضور پیدا کنند، در ضمن بهانه‌ای برای ادامه حضور در عراق ندارند.

او ادامه داد: اقدامات تروریستی دولت آمریکا که منجر به شهادت دو تن از فرماندهان بزرگ از جمله شهید سلیمانی بود نشان دهنده‌ اهداف آمریکا در منطقه بود. این اتفاق باعث شد که پارلمان به صورت واحد تصمیم به خروج آمریکا از منطقه بگیرد که این امر  با تظاهرات مردم افزایش یافت و دولت قول داد که به خواسته‌های مردم مبنی برخروج نیرو‌های آمریکایی عمل کند.

دیپلمات اسبق کشورمان ادامه داد: آمریکایی ها باید به طور قانونی عراق را ترک کنند و با توجه به تصویب طرح جدید که مبتنی بر خروج نیروهای آمریکا بوده،  اما ناتو درصدد ورود به  به منطقه است. باید در نظر داشت که ناتو همان آمریکاست که در افغانستان هم ما شاهد ورود آن بودیم که موجب ناامنی و تخریب این کشور شده بود.  ناتو همان آمریکاست که  فقط فرمت آن تغییر کرده  است‌.

او در پایان اظهار کرد: می‌توان گفت داعش ساخته دست آمریکا بوده و برای اینکه بهانه‌ای برای حضور در منطقه داشته باشد.  بعد از  پایان داعش، ناتو می خواهد حضور خود را در منطقه  تثبیت کند. البته مردم و مجلس عراق هیچ گاه  با حضور ناتو موافقت نمی کنند و پایان حضور آمریکا در عراق دور از ذهن نخواهد بود.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار