تبلیغات

کابینه عراق همه‌پرسی کردستان را تهدیدی بر امنیت ملی این کشور خواند

کابینه عراق مخالفت خود را با برگزاری همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان اعلام کرد و آن را نقض قانون اساسی‌ این کشور خواند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز عراق، شورای وزارتی امنیت ملی عراق اعلام کرد که با برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق مخالف است زیراکه قانون اساسی‌ را نقض می‌کند و برگزاری این همه پرسی به مثابه تهدید علیه امنیت ملی، وحدت و یکپارچگی عراق است.

دفتر رسانه‌ای حیدر العبادی، نخست وزیر دولت عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که شورای وزیران عراق بر موضع صریح خود در حمایت از وحدت، تضمین جان همه شهروندان و توقف اقداماتی که امنیت کشور را تهدید کند، تاکید کرد.

در این بیانیه همچنین آمده است که کابینه عراق به دنبال تحقق امنیت برای همه شهروندان عراقی است و بر امنیت کشور و همزیستی صلح آمیز میان شهروندانش تاکید دارد و اجازه نمی‌دهد این همزیستی تهدید شود.

این شورا بر اهمیت گفت‌وگو برای حل مشکلات موجود به جای از بین بردن امنیت و به خطر انداختن کشور تاکید کرد.

پیشتر حیدر العبادی اعلام کرده بود که بغداد آماده دخالت‌ نظامی در صورتی است که این همه پرسی اقلیم کردستان منجر به خشونت شود این در حالی است که آمریکا، انگلیس و فرانسه بیانیه‌های رسمی‌ای صادر و در آن تاکید کردند که مخالف برگزاری همه پرسی استقلال هستند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار