تبلیغات

العبادی بر لغو نتایج همه پرسی اقلیم کردستان عراق تاکید کرد

العبادی بر لغو نتایج همه پرسی اقلیم کردستان عراق تاکید کرد

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان حیدر العبادی روز شنبه در دیدار هیاتی از اتحاد نیروهای عراقی به ریاست صلاح الجبوری نماینده مجلس گفت: موضع ثابت دولت در این زمینه که متکی به قوانین و مقررات و قانون اساسی است، بر لغو نتایخ این همه پرسی و کنترل دولت بر تمامی مناطق عراق و حفظ وحدت و یکپارچگی کشور تاکید دارد.

وی تاکید کرد که دولت اجرای تصمیماتی را که در این باره اتخاذ کرده است، ادامه می دهد.

هیات اتحاد نیروهای عراقی نیز حمایت کامل خود را از اقدامات دولت و موضع العبادی در خصوص حفظ وحدت و یکپارچگی عراق و موارد مربوط به همه پرسی غیرقانونی اقلیم کردستان عراق و نیز تدابیر مورد نظر برای کنترل دولت فدرال بر اقلیم کردستان و مناطق مورد نزاع را اعلام کرد.

یک مقام نزدیک به نخست وزیر عراق نیز روز شنبه شرط آغاز گفت و گو با اقلیم کردستان و حل بحران ناشی از برگزاری این همه پرسی را لغو نتایج آن اعلام کرد.

با وجود مخالفت های بین المللی، منطقه ای و دولت مرکزی عراق و مغایرت آشکار با قوانین بین المللی، همه پرسی اقلیم کردستان عراق سوم مهرماه در مناطقی از شمال عراق (استان های اربیل، سلیمانیه و دهوک و مناطق مورد نزاع از جمله کرکوک و خانقین) برگزار شد. 

انتهای پیام/

تاکید العبادی بر لغو نتایج همه پرسی اقلیم کردستان عراق

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار